poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Grabiszyce i okolice czyli.......
co robić w chwili przerwy miedzy burzami.
Sezon wiosennych wyładowań w pełni , korzystając z chwilowej poprawy  pogody postanowiliśmy wybrać sie na wycieczkę . I tu okazuje sie , ze zła  pogoda może być sprzymierzeńcem niezdecydowanego człowieka zagubionego w nadmiarze okolicznych atrakcji . Pierwsza myśl idziemy na Stóg Izerski , pakujemy wałówkę i cieple ciuchy do plecaka , wychodzimy przed dom i okazuje sie ze na Stogu akurat leje bo zniknął w czeluściach ciemnych chmur . Druga myśl jedziemy do Czech tam może być sucho bo niebo jaśniejsze , pakujemy sie do auta i nagle złota myśl : Gdzie jest gaśnica i zapasowe żarówki ? W Katowicach ? No to d......
Trzeci pomyśl wydawał sie nie być skomplikowany : Leśna  
Jednak po dotarciu do Leśnej okazuje sie ze znaki z okolicznymi atrakcjami sa postawione jakby zupełnie przypadkowo albo tylko dla wtajemniczonych , co wybieramy kierunek zgodnie z tabliczka informacyjna  droga kończy sie po 500m i nic .
Dosyć  szukania . Jedziemy przed siebie . Mijamy Smolnik ,droga wije sie z góry pod gore i znów z góry i nagle: Witamy w Grabiszycach  . Dawno tu nie zaglądaliśmy jedziemy , do samego końca drogi ,samochód zostawiamy na wysokości Domu z tzw. Trupem i idziemy pieszo przed siebie , słoneczko świeci  a dookoła burzowe chmury a my spacerkiem wprost ku granicy PL-CZ  .Gdzie ta Karczma ? I o co chodzi ? Pewnie trzeba bylo wydac pare zlotych na projekt UE o tak z fantazja .


Mieszkańcy Grabiszyc  , nie  różnią się zbytnio od mieszkańców innych polskich wsi i miast .
Potrafią zadbać by nudna zieleń przyrody podnosiła skutecznie  ciśnienie w żyłach turystów .Na szczęście im dalej w las tym czyściej a po stronie czeskiej jak zwykle bajka .


  

5 komentarzy:

 1. Anonimowy8/05/2014

  Its like ʏou read mү mind! You ѕeem tο knoա ѕo much about this, like you
  wrote the book in it or ѕomething. Ӏ thіnk tҺat
  үou coulԁ do with a fеw pics to drive the message hоme a bit, but other
  thаn tɦаt, tɦіs is great blog. A fantastic read.
  I'll dеfinitely bе ƅack.

  my homepage ... code spotify gratuit

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy6/19/2015

  Ja też jestem ze Śląska, w Grabiszycach Średnich mamy domek, na razie tylko na sezon wiosenno-zimowy, ale za kilka lat planujemy na podgórzu Izerskim zamieszkać na stałe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy6/19/2015

  oczywiście miało być "na sezon wiosenno-letnio-jesienny" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale piękny, naturalny i z jednej strony też swojski teren. Widzę, że lubicie podróżować... Ja też. Warto z pewnością pamiętać o dobrym ubezpieczeniu auta - bo jest to istotne wówczas kiedy się podróżuje. Jakby co tutaj https://unilink.pl/ubezpieczenia/samochod/ubezpieczenie-nnw możecie zapoznać się z istotą ubezpieczenia NNW.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna, malownicza okolica :)

  OdpowiedzUsuń